Barbaar ..
fiogf49gjkf0d Onze collega op Zakynthos heeft een bericht in de lokale krant laten plaatsen over twee honden, reutje en teefje, die eigenlijk zwerfhonden waren maar bij een ouder echtpaar op hun erf wonen. Het teefje kreeg korgeleden pups. Een buurman beschuldigde de moederhond van het eten van zijn kippen en schoot haar dood! De volgende dag zijn MEER kippen opgegeten, en de arme hond was dood! Het oude echtpaar is bang voor deze buurman, en zij vrezen nu ook voor het leven van de vader van de pups! Deze reu is een lieve hond, maar moeilijk te benaderen, maar ze voeren hem ook. De pups zijn veilig in een opvanggezin op Zakynthos. Nu moet met spoed een plek gevonden voor het reutje. Wij proberen om ergens vinden voor de papa!
Het persbericht noemt geen namen, maar het is nodig deze barbaarse praktijken meer in de openbaarheid te brengen.
|
Pups, pups en ....
fiogf49gjkf0d Dit hondje, elke dag gevoed door een lokale bakker, heeft een paar dagen geleden 5 pups gekregen. Prachtige blonde en witte pups. Ze hebben nu een tijdelijk onderkomen, maar zodra de kleintjes beginnen te lopen moeten ze weer weg! Maar waarheen??
Onze collega van zante Strays heeft dagelijks meerdere telefoontjes over gevonden pups, met of zonder moeder.
|
Willow - enige overlevende
fiogf49gjkf0d Dit is Willow. Zij is weggegooid als vuilnis, samen met haar broertjes en zusjes. Willow is de enige die het heeft overleefd. Ze is nog maar een dag of tien jong. Haar opvangmoeder zorgt goed voor haar, ze ligt in de couveuse.
|
Als vuilnis in de goot achtergelaten
fiogf49gjkf0d In een fruitdoos gezet en als vuilnis weggegooid in de goot. Drie pups van ongeveer 6 weken werden toevallig gevonden. Waarom iemand dit doet zullen wij nooit kunnen begrijpen. En waar is de moeder? Zal ze weer een nestje krijgen over een paar maanden? Het is wel bijna 100% zeker. Onze collega.s op het eiland maken dit wel vaker mee, maar het is elke keer weer heel erg. Plek voor opvang hebben ze ook niet, gelukkig heeft een opvanggezin met zeven pups en vijf volwassen honden ze opgenomen. Maar dit kan niet voor een lange tijd.
De pups zijn inmiddels gewassen en zien er weer top uit. Ze hebben niks overgehouden van hun "avontuur".
En of dit nog niet genoeg was werd ook Rico gevonden, een mooie Setter van ongeveer 14 maanden jong. Ontzettend mager en na een bloedonderzoek bleek hij ehrlichia te hebben. Hij is nog erg rustig, moet eerst bijkomen van alles.
|
Pika
fiogf49gjkf0d Pika werd gevonden toen ze al bijna gestorven was van de honger. Zij is gevonden in de bergen waar de laatste tijd ook negen pups zijn gevonden. Deze plek is nu waarschijnlijk "populair" om honden te dumpen, deze plek is ook bekend waar honden door hun baasjes uitgelaten worden. Voor Pika kwam de redding net op tijd, maar ze heeft geen grammetje vet meer, en op haar achterlichaam heeft ze open plekken en zweren. Nu moet ze aansterken en dat kan ze op Zakynthos bij één van onze collega's. Pika is een lieve hond, die nog steeds vertrouwen heeft in mensen! Met de honden en katten van het gezin kan ze goed opschieten. Pika is negatief getest op leishmania.
Wilt u helpen Pika sterker te laten worden? Een kleine bijdrage is altijd welkom op bankrekening 92.82.71.803 t.n.v. Stichting Dierenhulp zonder Grenzen te Valthermond o.v.v. Pika.
|
Alexia is thuis!
fiogf49gjkf0d Alexia is thuis! Aangekomen op de plek waar ze zal blijven. Ze liep rechtstreeks haar stal in, alsof ze wist dat dit haar thuis was.
|
Kleine Bear vecht voor haar leventje
fiogf49gjkf0d Door een chronisch tekort op Zakynthos ( net als in Nederland ) aan opvanggezinnen moet Bear, samen met haar moeder en broertje Jack op een stkje land blijven. Ze worden gevoerd, ,maar dat is alles. Na zeer hevige regenval is Bear gevonden in een gat dat overstroomd was door het water, Nu vecht ze voor haar leven bij de dierenarts. En als ze het redt, wat we natuurlijk hopen, moet ze dan de straat weer op?
|
Alexia - bijna thuis
fiogf49gjkf0d Alwexia krijgt steeds meer en meer vertrouwen. Volgende week komt iemand om de stal af te bouwen en dan kan Alexia verhuizen naar haar nieuwe plek. Ze is een “kletskous”, wanneer de auto aan komt rijden loopt ze al naar het hek en maakt geluidjes, ze stappen uit en vragen haar om een kus en dan brengt Alexia haar neus naar voren zodat Sue er een kus op kan geven! Maar dat is nog niet alles, Sue krijg ook nog een ferme, kletsnatte lik! Alexia is zo veranderd.
Vanuit Athene zijn balen zaagsel gekomen, dit kostte € 90.00. Zo langzamerhand komen wij er wel, maar de kosten komen elke keer weer natuurlijk, maar Alexia is gered en dat is het meest belangrijk.
|
Update Mrs Argassi en pups
fiogf49gjkf0d Moeder is een schat van een hond, ze zorgt ook heel goed voor vier kleintjes. Het zijn trouwens allemaal teefjes. De vader is bekend, ook hij heeft een goed karakter. Met de hele familie gaat het goed.
|
Mrs Argassi en haar vier pups
fiogf49gjkf0d Mrs Argassi is eigenlijk een straathond, zoals dat wordt genoemd. Onze collega's op Zakynthos konden haar niet meer vinden en zijn gaan zoeken. Ze hadden al een vermoeden dat ze wanger zou zijn. Zij is inmiddels gevonden, Mrs Argassi heeft haar pups ter wereld gebracht in een grot bij het strand. Maar ... men kan er niet bij komen. Natuurlijk gaan ze het wel proberen, maar het probleem is hoe en waar vindt je een opvanggezin voor Mrs Argassi en haar pups?
Update
Mrs. Argassi en haar pups zijn gered door de brandweeer. Niet dat de brandweer spontaan "ja" zei. Maar na het dreigen met publiciteit heeft de leiding alsnog toegestemd.
|
Alexia
fiogf49gjkf0d Dierenhulp zonder Grenzen heeft geld gestuurd voor Alexia. Het is immers oktober en we moesten voorkomen dat Alexia naar "haar baas" terug zou gaan. De man was niet blij, waarschijnlijk had hij niet verwacht dat het bedrag zou lukken. Het gaat naar omstandigheden goed met Alexia, ze kan genieten van de kleine dingen, zo speelt ze met emmers! En ze is een stuk rustiger geworden. De maandelijkse rekeningen blijven voor medicatie, voer en hooi. Wat nu ook nog nodig is, is een onderkomen. De prijs voor een stal zal ca. € 400.00 zijn, maar het is noodzaak. Verder zullen ook benodigdheden aangeschaft moeten worden om de stal schoon te houden. Met een bijdrage van uw kant voor Alexia zijn wij nog steeds erg blij. Uw gift kunt u storten op bankrekening 928271803 t.n.v. St. Dierenhulp zonder Grenzen te Valthermond o.v.v. Alexia.
Namens Alexia, de vrijwilligers op Zakynthos en DZG willen wij iedereen danken die tot nu heeft bijgedragen aan het welzijn van Alexia.
|
Honeybun en haar pups
fiogf49gjkf0d De pups van Honeybun groeien goed en moeder is zo verschrikkelijk lief. 
|
Alexia
fiogf49gjkf0d Alexia is geweldig. Een paar dagen geleden ging Sue naar de plek waar Alexia staat om hooi en water te brengen. De schrik was groot toen bleek dat Alexia verdwenen was, het touw waar zij aan zat was gebroken. En achter de olijfgaard is een groot stuk open land! Sue riep haar, en het was zo mooi ... Alexia kwam direct. Ze liepen op elkaar toe en Alexia liet allemaal geluidjes horen en was erg blij. Ze liep achter Sue aan terug naar haar plek.
Alexia begint steeds meer vertrouwen te krijgen, ze heeft een erg goed karakter. Ze laat zich niet leiden met een touw, die angst heeft ze nog steeds. Maar ze volgt uit eigen vrije wil. Ze laat haar neus en haar linkerkant nu aaien en borstelen.
Alexia mag nooit meer terug naar haar eigenaar, maar daar is nog steeds veel geld voor nodig. Wilt u helpen? Uw bijdrage kunt u storten op SNS Bank 92.82.71.803 t.n.v. St. Dierenhulp zonder Grenzen te Valthermond o.v.v. Alexia.
|
Honeybun en haar 10 pups.
fiogf49gjkf0d Onze collega op het eiland kreeg telefoontjes gekregen over een hond die bij het resort in Lagana zwierf. Niemand hielp de hond. Bij aankomst bleek dat de hond hoogzwanger was, maar ook uitgeput en bang. De arme hond lag langs nu langs de kant van de weg, niet meer in staat om zich voort te bewegen. Vrienden van onze collega boden aan haar in de opvang te nemen, en de hond kreeg de naam Honeybun. Een paar dagen later beviel Honeybun van 10 pups. Ze verzorgt ze heel goed, en zij is zo lief dat haar opvangers besloten hebben haar te houden. De pups moeten uiteraard wel een eigen plekje krijgen. Maar ze moeten eerst goed groeien, en ook de nodige vaccinaties krijgen. Misschien wilt u iets bijdragen? Dat kan. Uw gift kunt u overmaken op SNS Bank 92.82.71.803 t.n.v. St. Dierenhulp zonder Grenzen te Valthermond o.v.v. Honeybun.
|